6 důvodů, proč jsou dny odpočinku nezbytné

Počet kroků, aktivní minuty, spálené kalorie … to jsou všechny základní údaje, které nám pomáhají žít zdravěji a mnohem aktivnější životy. Často však nemáme napětí význam odpočinku a proč vaše tělo potřebuje dny volna.

S Fitbit můžete sledovat a zlepšit kvalitu spánku. Ale to je jen část rovnice. Váš sledovač může být také neuvěřitelně užitečný při udržování karet ve vašich dnech a omezení vaší činnosti, aby se vaše tělo mohlo plně zotavit mezi vašimi mnohem aktivnějšími dny v týdnu.

Stále nejste přesvědčeni? Zde je šest snadných důvodů, proč je odpočinek tak důležité.

1. Zbytek zabraňuje zranění

Je zdravý rozum, že odpočinek je prospěšný pro snižování zranění, ale proč? Pro začátečníky se dny odpočinku vyhýbají nadměrnému používání. To sahá od běhu na zvedání a dokonce i chůze. Pokud jste pravidelný běžec, víte, kolik mohou vaše nohy a nohy trvat, dokud nepotřebujete den volna. Pokud to tlačíte příliš tvrdě bez přestávky, vaše svaly a klouby trpí nadužíváním a tam se mohou starat o zranění.

2. Vaše svaly potřebují odpočinek

Toto je pravděpodobně první věc, kterou jste se dozvěděli o silovém tréninku. Když zvedáte závaží, v podstatě trháte svalová vlákna. Ale bez řádného období odpočinku pro váš imunitní systém opravit a růst svalu Stade Rennais FC Dres nebudete mít výhodu svého tréninku. Proto musíte změnit svalové skupiny, které se zapojíte za rozladěné dny.

3. Váš výkon se neponoří

Obecně trvá vaše tělo prakticky dva týdny neaktivity, než začnete ztrácet viditelné množství vašeho pokroku nebo úrovně výkonu. Takže si nemyslete, že si vzít den nebo dva z tréninku vám vrátí veškerou tu tvrdou práci, kterou jste vložili.

4. Nadměrné trénink ovlivňuje spánek

Jsou vaše data spánku všude? Viníkem může být nadměrným tréninkem. Příliš mnoho cvičení může vaše tělo umístit do stálého stavu neklidu nebo na vysokou výstrahu, což ztěžuje dobrý spánek. Znamením vyprávění je zvýšení klidové srdeční frekvence. Vezmeme -li tyto dny odpočinku, může pomoci snížit vaši bdělost a srdeční frekvenci, což vám může pomoci dostat noc zvukového spánku.

Spánek je samozřejmě tak nezbytný pro Sevilla FC Dres váš obecný odpočinek a pohodu, takže pomocí svého sledovače zlepšit kvalitu a množství spánku. Pevný vzor spánku vám Dánská fotbalová reprezentace Dres pomůže být nejlepší v mnoha aktivních dnech.

5. Váš imunitní systém se může přehřát

Během období těžké aktivity se naše imunitní systémy neustále aktivují k opravě svalů a kloubů. Bez řádného odpočinku nemůže váš imunitní systém dohnat všechny opravy, které vaše tělo potřebuje. a pak? Uhodli jste to: zranění.

6. Mentální hrana

Z psychologického hlediska může doba odpočinku obnovit hlad po cvičení a pomoci se vyhnout vyhoření. Duševní únava může být stejně škodlivá, jako je fyzická únava a odebrání den odpočinku pomáhá dobití psychiky.

Co tedy můžete udělat, abyste si odpočinuli svou mysl? Pro začátek budete muset provést mentální přizpůsobení porozumění a věřit, že si můžete vzít dny volna. Je to pro vás dobré, ze všech výše uvedených důvodů.

Stejně jako stanovení cílů denních kroků, stanovte si cíle odpočinku. Vytvářejte rozvrh a vyberte si týdenní dny odpočinku; Jeden nebo dva dny, kdy omezíte svou činnost, aby se vaše tělo/svaly zotavilo. Použijte svůj tracker k omezení aktivních minut. Pokud jste obrovským krokovým počtem, dejte si den, kdy omezíte i chůzi na týdenní minimum. A nezapomeňte, že aktivní zotavení je také nesmírně prospěšné a zvláště cenná může být standardní rutina protahování nebo lehké jógy pro zlepšení flexibility a oběhu.

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace byste neměli používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Dean Karnazes

Dean Karnazes, mezinárodně uznávaný vytrvalostní sportovec a autor bestselleru v New York Times, tlačil své tělo a mysl k nepředstavitelným limitům. Mezi jeho četné úspěchy běžel 350 nepřetržitých kilometrů a vzdal spánku na tři noci. Narazil přes Death Valley při teplotách 120 stupňů a v negativním 40 stupních běžel maraton na jižní pól. Při deseti různých příležitostech provozoval sólo 200 mil štafetového závodu, který závodil po boku dvanácti týmů.

comments
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *