Otázky a odpovědi s odborníkem – William J. Robers

Profesor a právník sportovního práva s Cruz Azul Dres Sparks Willson Borges Brandt & Johnson, PC (Colorado Springs, CO), se specializuje na zastoupení sportovních subjektů, sportovců a trenérů ve smlouvě Vyjednávání, správa a řízení společností, dodržování předpisů, stížností a otázek způsobilosti.

Jaké byly okolnosti, které vás přiměly k přitahování sportovního práva?

Vždy jsem se zajímal o sportovní právo. Chtěl jsem být sportovním agentem na vysoké škole a na právnické fakultě. Po právnické fakultě a vydělávání MBA jsem se připojil k Gibson Dunn & Crutcher v Los Angeles na korporátním oddělení. Zvládl jsem složité fúze a akvizice. Posunul jsem firmu, aby provedla více sportovní reprezentace, ale starší partneři neviděli hodnotu ve sportu. Po pěti letech jsem opustil firmu a otevřel svůj vlastní obchod v Orange County v Kalifornii. Byl jsem registrovaným hráčem NFLPA, zastupoval sportovce a trenéry a profesionální sportovní vedoucí pracovníky a také vykonával obecnou právní práci. Za dva roky jsem byl přijat, abych se připojil k Holme Roberts & Owen, ve svém sportovním transakčním oddělení, pod generálním ředitelem Now-USOC, Scott Blackmun. Přestěhoval jsem se do Colorado Springs a začal zastupovat olympijské sporty, vedoucí pracovníky, antidopingové agentury a další sportovní organizace. Samo o sobě neexistuje „sportovní právo“, ale spíše mám odborné znalosti v řadě různých oborů a jsem schopen je aplikovat na své sportovní klienty. Také učím sportovní právo studentům na University of Colorado – Colorado Springs. Nakonec jsem již řadu let fotbalovým úředníkem NCAA a pracoval jsem jako odborník na úřadující školení a odpovědnost, jakož i sportovní zranění.

Jaké Southampton FC Dres jsou vaše oblasti odborných znalostí v oblasti sportovního práva?

Moje oblasti odborných znalostí jsou v oblasti školení úředníků, odpovědnosti za úrazy ve sportu, smlouvy (sportovec a organizace), intelektuálním domovem (ochranné známky a autorská práva, jakož i software a další licencování IP), financí, marketingu, pomluvy, fúzí a akvizic, zařízení, zařízení, zařízení, zařízení, zařízení, zařízení Problémy, zproštění odpovědnosti a cokoli, co se týká sportovní organizace.

Jaký je nejvýznamnější případ sportovního práva, do kterého jste se zapojili?

Je pro mě obtížné mluvit o významných případech sportovního práva. Nejsem soudce. Většina mých sportovních prací je proto pro klienty, kteří jsou důvěrné. Pokud jde o práci s odbornými svědky, před soudem jsem obecně pracoval s poradcem. Jsem nesmírně etický a nebudu ohrozit svou etiku za nic. Proto, protože nejsem ochoten být „najatou zbraní“, abych řekl, co rada chce, rada obecně najde ostatní k soudu. Moje pozadí a zkušenosti jsou rozsáhlé a moje důvěryhodnost je neposkvrněná, kterou mám v úmyslu pokračovat. Pokud souhlasím s případem, soudce nenajde lepšího nebo důvěryhodnějšího odborníka než já.

Jaká je nejvíce prospěšná věc, že jste profesorem sportovního práva?

Nejpřínosnější věcí je vidět rozdíl mezi začátkem semestru a koncem. Mnoho dětí přichází a říká, že neměly zájem o „sportovní právo“, a považovali to pouze za požadavek. Většina z nich vyjde říkat, že se v tomto semestru naučili více než kterákoli jiná třída. Miluji i nadále slyšet od studentů poté, co se dostanou do sportovní pracovní síly.

Máte pedagogickou filozofii, pokud jde o vaši akademickou praxi?

Obecně se snažím použít sokratickou metodu, i když pro undergrads. Ptám se mnoha otázek a chci se ujistit, že jsou děti připraveny a schopny mluvit o jakémkoli problému. Také rád s nimi dělám falešné zkoušky, aby mohli vidět, jaké to je argumentovat pro klienta, se kterým možná nesouhlasíte (musí si vybírat případy, ale ne jakou stranu, kterou chtějí zastupovat). Rád používám spoustu videí ze skutečných sportovních problémů, které se shodují s tím, co v ten den studujeme. Pomáhá to objasnit, jak jsou tyto věci relevantní. Nakonec jsem rád přivedl externí reproduktory, odborníky Tottenham Hotspur Dres na toto odvětví, abych mluvil o svých zkušenostech. Líbí se mi, že děti jsou schopny vidět, jak lidé skutečně cvičí ve světě sportovního práva. Zahrnovali řečníci, Travis Tygart, generální ředitel USADA; Chris McCleary, generální rada USOC; Rana Dershowitz, bývalá generální rada USOC a nyní generální rada Vail Resorts; Usoc Ombudsman; Poračky USADA; Agenti NFL; Advokáti konference Mountain West a další.

Učíte na podzim, na jaře a/nebo v létě?

Učím na podzim a na jaře. Jedna třída za semestr, pondělní noci od 7: 30-10: 05.

Používáte text? Pokud ano, který z nich?

Používám text. Mitten, Davis, Shropshire, Osborne a Smith, Sports Law: Governance and Regulation (Aspen College).

Sdílejte toto:
Facebook
Cvrlikání
E-mailem

comments
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *