Dieta může zlepšit dovednosti čtení

od Matta Weika

Vím, co si myslíš – co? Totéž jsem řekl, když jsem četl studii zveřejněnou v Evropském časopise Nutrition. Nyní však existuje vlastně souvislost mezi jídly, které vaše děti jedí, a jejich akademickými schopnostmi – konkrétně jejich schopností čtení.

Tato konkrétní studie byla provedena tím, že se podíval na 161 dětí ve věku 6 až 8 let. Vědci studovali své vzorce od první třídy do třetí třídy. Podívali se na to, co děti jedly ve své stravě pomocí časopisů také pomocí standardizovaných testů, aby zjistily, jak jídlo psané v časopisech provedlo jejich výkon ve škole. Vědci zjistili, že když děti sledovaly stravu s vysokým obsahem ovoce, zeleniny, ryb a celých zrn, přičemž konzumovaly velmi malé množství cukru, červeného masa a nasycených tuků, vykazovaly při standardizovaných testech lepší výkon.

Když se vědci vykopali do samotného standardizovaného testování, zjistili, že děti, které sledovaly stravu diskutovanou výše, měly mnohem vyšší úroveň čtení než děti ve stejném věku, které dělaly špatné výživové rozhodnutí. To ještě více ilustruje to, že podniky, školy, vláda a rodiče se musí do výživy naší mládeže mnohem více zaměřit.

Jeden výzkumný pracovník byl citován: „Dalším významným pozorováním je, že asociace kvality stravy se čtenářskými dovednostmi byly také nezávislé na četných matoucích faktorech, jako je socioekonomický status, fyzická aktivita, adipozita těla a fyzická zdatnost.“

Společnosti a společnosti by si měly tuto studii vzít na vědomí a začít trendovat nejlepším směrem. Přestaňte se podívat na okraje a jak nízko si můžete koupit své materiály a začít se podívat na větší obrázek. Je také jejich odpovědností dát nám, spotřebitele, produkty, které chceme. Pokud chceme zdravou možnost a oni ji nemohou nabídnout, nakupujeme někde jinde a podporujeme jiné značky. Nakonec to bude špatně trendovat ve společnosti této společnosti a nakonec je přinutí, aby dodržovaly nebo možná je vyřadily z podnikání.

Zpráva Take Home je jasná – věnujte mnohem více Švýcarská fotbalová reprezentace Dres pozornosti na potraviny, které nabízíte svým dětem. To lze říci o školních obvodech, které nabízejí obědy mnoha dětem během školního dne, pokud si nebalí svůj vlastní oběd, stejně jako možnosti občerstvení, které děti jedí mezi třídami. Jako rodič si musíme být mnohem více vědomi toho, co dáváme našim dětem. Zdravá strava plná kvalitních potravin nejen pomůže jejich tělům fungovat a správně se rozvíjí, ale omezí riziko zdravotních problémů po silnici, riziko obezity a nyní můžeme říci jejich celkový akademický výkon. Než to víte, vaše dítě bude znát rozdíl mezi dobrou volbou jídla a špatnou volbou jídla. Tyto zdravé praktiky, pokud se vytvoří brzy v životě dítěte, jim mohou pomoci dodržovat zdravý životní styl po zbytek jejich života. Vedete příkladem a ukažte svým dětem, že konzumace hustých potravin živin není pro vás nejen dobrá, ale také chutná.

Zdroj:
Eero A. Haapala, Aino-Maija Eloranta, Taisa Venäläinen, Henna Jalkanen, Anna-Maija Poikkeus, Wolverhampton Wanderers Dres Timo Ahonen, Virpi Lindi, Timo A. Lakka. Kvalita diety a akademický úspěch: prospektivní studie u dětí Watford FC Dres základních škol. European Journal of Nutrition, 2016; Doi: 10.1007/s00394-016-1270-5

comments
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *