Mandle se skládají z méně kalorií, než si myslíte

odborníci na výživu, několikrát se setkali s tím, co nazýváme „mandlové tajemství“: Lidé, kteří začínají jíst mnohem více Borussia Monchengladbach Dres mandlí, se nezduží. [Br J Nutr. 2007 září; 98 (3): 651-6.] Zní to divně, že? Zvláště pokud se domníváte, že hrst mandlí má hodnotu nejméně 150 kilokalorií. Vědci z amerického ministerstva zemědělství fixovali hádanku.

Před několika dny jsme psali o výzkumu proveden novináři a vědci, což ukazuje, že štítky potravin mají tendenci podceňovat počet kalorií ve výrobě potravinářských výrobků. Před několika měsíci vědci z amerického ministerstva zemědělství zveřejnili výsledky studie, která naznačuje, že opak je v případě mandlí. Neabsorbujete Brazilská fotbalová reprezentace Dres nic jako všechny kalorie, které mandle obsahují.

Vědci začali tím, že dávají 18 testovacích subjektů standardní stravu po dobu 18 dnů, následovanou stravou, kterou každý den doplňoval 42 g mandlí po dobu 18 dnů, a nakonec dieta doplněná o 84 g mandlí po dobu dalších 18 dnů.

Takže neabsorbujete nic jako veškerou energii, kterou mandle obsahují. Druhá tabulka to ukazuje. Je to také zjednodušená verze. Kliknutím na to pro úplnou verzi.

Účinek je docela silný: Podle výpočtů Američanů absorbujete pouze 68 procent energie, kterou tabulky navrhují, jsou přítomny v mandlích.

Vědci dali svým subjektům celé mandle. Jejich studie neříká nic o pozemních mandlech, ale absorpce energie z pozemních mandlí je pravděpodobně výrazně vyšší. Studie byla financována Almond Board of California. [Almondboard.com]

„Když byla do stravy začleněna 84-g mandlí denně, energetická stravitelnost stravy jako celek se snížila o 5 procent,“ píšou vědci. „U jedinců s přívodem energie mezi 2000 a 3000 kcal/den by začlenění 84 g mandlí do stravy denně výměnou za vysoce stravitelné potraviny vedlo ke snížení dostupné energie o 100–150 kcal/den.“

Vědci provedli podobnou studii s pistáciovými ořechy. [Br J Nutr. 2012 Jan; 107 (1): 120-5.] Výsledky této studie nejsou tak atraktivní pro štíhlé, které mají rádi jejich ořechy. Subjekty absorbovaly 95 procent energie obsažené v pistáciových ořechech.

Am J Clin Nutr. 2012 srpen; 96 (2): 296-301. doi: 10,3945/ajcn.112.035782. Epub 2012 3. července.

Rozdíl mezi předvídaným aspektem ATWATER a empiricky měřené hodnoty energie mandlí v lidské stravě.
Novotny JA, Gebauer SK, Baer DJ.

Zdroj

USDA, Služba zemědělského výzkumu, Beltsville Human Nutrition Research Center, MD, USA. janet.novotny@ars.usda.gov

Abstraktní

POZADÍ:

Energetický obsah potravin je většinou zjištěn faktory ATWATER, které nemusí být přesné pro určité skupiny potravin. Ořechy jsou skupinou potravin, pro kterou podstatné důkazy naznačují, že aspekty ATWATER mohou být špatně prediktivní.

OBJEKTIVNÍ:

Byla provedena studie za účelem zjištění energetické hodnoty mandlí v lidské stravě a porovnání měřené hodnoty energie s hodnotou vypočítanou z faktorů ATwater.

DESIGN:

Osmnáct zdravých dospělých spotřebovalo kontrolovanou Manchester United Dres stravu nebo dietu obsahující mandle po dobu 18 d. Tři ošetření byly podány subjektům v konstrukci crossover a strava obsahovala 1 ze 3 mandlových dávek: 0, 42 nebo 84 g/d. Během posledního 9 d léčebného období shromáždili dobrovolníci veškerou moč a výkaly a vzorky stravy, výkalů a moči byly analyzovány na obsah makronutrientu a energie. Byl stanoven metabolizovatelný energetický obsah mandlí.

VÝSLEDEK:

Bylo zjištěno, že energetický obsah mandlí v lidské stravě je 4,6 ± 0,8 kcal/g, což odpovídá 129 kcal/28-g. To je podstatně menší než hustota energie 6,0-6,1 kcal/g, jak zjistilo faktory ATWATER, což odpovídá energetickému obsahu 168-170 kcal/porce. Faktory ATWATER, pokud jsou aplikovány na mandle, vedly k 32% nadhodnocení jejich měřeného energetického obsahu.

ZÁVĚR:

Tato studie poskytuje důkazy o nepřesnostech aspektů ATWATER pro určité aplikace a poskytuje přísnou metodu pro empirické vymýšlení energetické hodnoty jednotlivých potravin v kontextu smíšené stravy. Tato studie byla zaregistrována na ClinicalTrials.gov jako NCT01007188.

PMID: 22760558 [PubMed – indexovaný pro Medline]
PMCID: PMC3396444

Zdroj:

comments
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *