Může UFC přímo zakázat TRT?

Pro ty z vás, kteří se netýkají rychlosti na toto téma, je používání TRT obecně zakázáno v sankcionané MMA, protože používání agentů nahrazení testosteronu vede k předpisům protidopingu. Existuje však obava, že sportovci zneužívají výjimku terapeutického využití a obejdou tento zákaz, aby získali nespravedlivou výhodu.

V Kanadě a USA regulovaná MMA obvykle spadá do různých státních a provinčních atletických komisí. Ty obvykle přijímají nebo hlavně odrážejí seznam zakázaných látek ve světové antidopingové agentuře. To, jako výchozí bod, způsobuje použití TRT (testosteronová substituční terapie) zakázáno v sankcionované MMA. Mezeta však vzniká něčím Uruguayská fotbalová reprezentace Dres známým jako út (The Therpeutic Use Uses). Kliknutím sem můžete přečíst obecné pokyny pro získání takové výjimky.

Teoreticky existuje, když je „lék, který je vyžadován lék, který sportovec užívá k léčbě zdravotního problému nebo stavu, se stane pod zakázaným seznamem, může výjimka terapeutického použití (út) poskytnout autorizaci přijmout potřebný lék na Inter Milan Dres užívání potřebného léku, aby si vzal potřebný lék “. Takové výjimky mohou a byly poskytnuty různou atletickou komisí pro použití TRT v MMA. (Kliknutím sem můžete přečíst přesvědčivý lékařský argument, proč nesmí být út pro TRT v kontextu MMA použit.)

I když existují různá řešení zneužívání TRT, například mnohem podrobnější testování atletické komise, vzhledem k tomu, že Dana Whiteovy se obávají, že používání TRT je „podvádění“ a že je „100% proti TRT“, otázka, která stojí za to položit, proč ne UFC nebo jiné organizace MMA v tomto ohledu přímo zakazují použití TRT?

Článek VIII konvenční stíhací smlouvy UFC se zabývá „chováním bojovníka“ a zakazuje používání „kontrolovaných nebo zakázaných látek“. Tato část může být teoreticky rozšířena tak, aby za všech okolností konkrétně zakázala použití TRT. Blok úrazu však spočívá v právních předpisech o lidských právech.

V BC, aby byl jeden příklad, kodex lidského práva zakazuje diskriminaci v zaměstnání na základě „fyzického postižení“. Takový jazyk je konvenční jízdné v právních předpisech o lidských právech po celé Kanadě. Pokud by sportovní organizace zakázala výjimky z terapeutického použití, pravděpodobně by probíhala před ochranou používanou kódem. Jeden nemusí hledat navíc než Oscar Pistorius, aby ocenil, že lékařské ubytování, které je dodáno, nedává konkurenční výhodu, je nová normální ve sportu.

Oznámení, že by to pravděpodobně zakázalo UFC z ukládání zákazu TRT napříč deskou, je pravděpodobné, že je to testování. Lze doufat, že atletické provize nedovolí, aby byla vlna vytažena přes jejich oči, když se týká zkoumání aplikací Útvaru. S výhradou rozpočtových obav mohou atletické provize také ukládat energičtější testování. Rozpočtové obavy jsou však realitou, což vede k poslední a pravděpodobně nejlepší volbě – organizační testování. UFC a další organizace MMA není nic, aby se smluvně nařizovaly testování sportovců. Mohou být stejně energické, jak to chtějí. Pokud chce UFC vyřadit zneužívání TRT, síla Jihokorejská fotbalová reprezentace Dres je v jejich rukou.

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook

Takhle:
Jako načítání …

Příbuzný

Kalifornie přijmout standardy WADA pro testosteron náhradní terapymarch 6, 2014 v „Kalifornské bojové sportovní zákon“
Proč již nemusí být sportovci TRT Vitor Belfort a TRT UFC vhodný k boji 5. roku 2015 v „dopingu“
Jaké PED jsou mimo hranice pro UFC 161? 12. června 2013 v „Doping“

comments
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *